Osobisty Miłosz fotografie Judyty Papp
Wydarzenia / osobisty milosz fotografie judyty papp
Osobisty Miłosz w fotografii Judyty Papp
Profesor E. Traple i Judyta Papp o ochronie własności intelektualnej

Osobisty Miłosz fotografie Judyty Papp

20 lipca, 2016 r.

W 105. rocznicę urodzin polskiego laureata nagrody Nobla w dziedzinie literatury Urząd  Miejska Krakowa zaprasza na inspirujące spotkanie z poetą Czesławem Miłoszem ukazanym na wyjątkowo osobistych fotografiach wkomponowanych w przestrzeń wnętrza Centrum Administracyjnego przy Alei Powstania Warszawskiego 10 w Krakowie.

Ta wyjątkowa wystawa została prezentowana od 20 lipca – do 21 grudnia 2016 r., w pomieszczeniach publicznych, gdzie krakowianie m.in. wyrabiają dowody osobiste.

W 105. rocznicę urodzin polskiego noblisty Urząd Miasta Krakowa zaprasza na wystawę wielkoformatowych fotografii jednego z najbardziej znanych polskich poetów – Czesława Miłosza.
Tę niezwykłą ekspozycję będziemy mogli podziwiać od 15 lipca do 21 grudnia 2016 roku, w Centrum Administracyjnym UMK, czyli tam, gdzie krakowianie wyrabiają swoje dowody osobiste lub dokonują zameldowania.
Prezentowane fotografie są wynikiem wieloletniej współpracy poetą.
Ciepłe w nastroju, ujmujące prywatnością fotografie powstały w latach 1997–2003 w Krakowie – mieście, w którym Czesław Miłosz spędził ostatnie lata życia. Rozpoznawalną wartością fotografii Judyty Papp jest charakterystyczny styl ukazywania naturalności portretowanych osób. Ta wrażliwość na indywidualne i niepowtarzalne cechy osobowości sprawia, że jej prace są bardzo osobiste.